Informacje

Socjus – dawniej (socjusz), według słownika Doroszewskiego, to sprzymierzeniec, wspólnik, towarzysz, kompan.
Zapis łaciński, nazywa naszego „Socjusza” „Sociusem”. Tak w jednym jak drugim przypadku jest to osoba wspierająca kogoś.
Z owych trzech określeń, najbardziej przyjazny dla współczesnego polskiego ucha, wydaje się być „Socjus”, dlatego, zapewne, nasze matki założycielki i ojcowie logistycy Klubu Abstynenckiego, obecnie Stowarzyszenia, postawili na estetykę fonetyczną i, jak można domniemywać, w jawnym głosowaniu, wybrali „Socjusa”.
Może chcesz wspierać innych dzieląc się swoim pisaniem tutaj? Zostań „Socjusem” i dołącz do nas.. Wystarczy się zarejestrować. Zapraszamy.

Strona internetowa https://socjus.pl wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej.
Masz pełne prawo do zmiany swoich ustawień związanych z plikami cookies. Aby to zrobić skorzystać musisz z ustawień twojej przeglądarki internetowej.

Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Socjus” i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Nasz adres: ul. Kraszewskiego 18, 05-800 Pruszków
Nasz mail: kontakt@socjus.pl